Skip to content

Bon turystyczny – gdzie go wykorzystasz?

1 sierpnia 2020 roku ruszył program Polski Bon Turystyczny. Jest to realne wsparcie i dzięki niemu znacznie większa liczba polskich rodzin decyduje się na wakacyjny wyjazd.

Program ten umożliwia obywatelom polskim wyjeżdżającym za granicę zwiedzanie wielu krajów na terenie UE bez konieczności ponoszenia dodatkowych kosztów. Bon turystyczny aktywacja, możliwa do zrobienia w każdej firmie państwowej lub w autoryzowanych biurach podróży zarejestrowanych w Polsce.

Rząd Polski oferuje miesięczny zasiłek na każde dziecko do ukończenia 18 roku życia. Świadczenie to wypłacane jest w jednorazowej kwocie i wynosi 500 zł na każde dziecko. Jest to dodatek do bonu dla dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności.

Początkowo bon miał obowiązywać do końca marca 2022 roku. Jego ważność została jednak przedłużona, w wyniku nowelizacji podpisanej przez prezydenta Andrzeja Dudę. Oznacza to, że z bonu będzie można korzystać do 30 września 2022 roku. Jeśli do tego dnia zapłacisz nim za konkretną usługę, będziesz mógł go wykorzystać także po tej dacie.

Jeśli zastanawiasz się, gdzie wykorzystać bon turystyczny, informacja, że możesz go wykorzystać do opłacenia noclegu nad morzem lub w pensjonacie jest cenna. Można go również wykorzystać na turnusy rehabilitacyjne, obozy harcerskie, sportowe lub rekreacyjne.

Bon powinieneś zrealizować w miejscu, które go honoruje. Warto wiedzieć, że nie każde miasto w Polsce bierze udział w dofinansowaniu. Do jednych z najpopularniejszych miast należą Zakopane, Gdańsk i Kołobrzeg. Oczywiście podmiotów, które ją akceptują również jest znacznie więcej! Wśród nich można znaleźć pensjonaty, szlaki turystyczne oraz muzea.

Może się wydawać, że bon turystyczny można wykorzystać tylko na usługi noclegowe nad morzem lub w innych miejscach atrakcyjnych turystycznie. Jednak tak nie jest w tym przypadku. Doskonałą alternatywą będzie Energylandia. Bon turystyczny można wykorzystać na zakup biletów wstępu do parku rozrywki, ale także na opłaty za kemping czy opcję wykupienia tam posiłku. Tak naprawdę za pomocą bonu turystycznego można pokryć wszystkie koszty, które wiążą się z wyjazdem do Energylandii.

4 komentarze

 1. Leszek
  30 czerwca 2022 @ 16:24

  Jestem bardzo podekscytowana możliwością wykorzystania tego bonu. To wspaniałe, że mogę go wykorzystać w tak wielu miejscach i jestem pewna, że będę miała z niego wiele pożytku!

 2. Grzegorz
  30 czerwca 2022 @ 16:25

  Fajnie, że można go wykorzystać w tak wielu miejscach i już nie mogę się doczekać, kiedy skorzystam z niego w przyszłości.

  Mogłem go wykorzystać w kilku różnych restauracjach i hotelach i jestem zadowolony z produktu. Chciałbym w przyszłości mieć kolejny taki bon turystyczny.

 3. Piotr
  30 czerwca 2022 @ 16:27

  Na pewno dam Ci znać, jeśli w jakiś sposób możemy go ulepszyć w przyszłości.

  Ale super, że udało Ci się znaleźć w pobliżu lokalizację, która może przyjąć ten bon.

 4. Józef
  30 czerwca 2022 @ 16:42

  Będę mógł go wykorzystać na tak wiele różnych linii lotniczych, hoteli i krajów. To wspaniałe, że możesz użyć tego bonu w tak wielu miejscach. Jestem zadowolony i chciałbym go wykorzystać w przyszłości.

Dodaj komentarz