Skip to content

Czy Volkswagen California jest domem na kołach?

Spis treści

Volkswagen California to najbardziej luksusowy samochód na rynku. Ma wspaniałe nadwozie, które odwraca głowy, gdziekolwiek się znajdzie, oraz wnętrze, które zostało zaprojektowane tak, abyś czuł się jak w luksusowym spa. Fotele wykonane są z najbardziej miękkiej skóry i są podgrzewane. Okna są przyciemniane, abyś mógł widzieć na zewnątrz, ale inni nie mogli widzieć do środka. A bagażnik jest tak duży, że mógłbyś w nim zmieścić całe swoje mieszkanie!

Jeśli szukasz kampera, w którym poczujesz się jak król, to jest to właśnie to. California nie jest typowym kamperem – jeśli pod tym pojęciem rozumiemy dużego, szerokiego i przerobionego przez zewnętrzną firmę Fiata Ducato, czyli samochód, którego pełno na kempingach od Nordkapp do Albanii. Z zewnątrz California wygląda jak zwykły Multivan T6.1 i nie różni się wymiarami. Ma jednak kompleksowo – i fabrycznie – przeprojektowane wnętrze, dzięki czemu może spać nawet cztery osoby.

California to coś więcej niż tylko kamper. To w pełni wyposażony, komfortowy i łatwy w prowadzeniu dom z dala od domu. Podwyższony dach California zapewnia dużo miejsca na głowę, pod którą można stać, chodzić lub spać. Nie brakuje również miejsca do przechowywania – w całym wnętrzu znajdują się szafki i szuflady. California może być urządzona jako kuchnia sama w sobie. Posiada zlew, kuchenkę, piekarnik, lodówkę, szafki i szuflady do przechowywania żywności i przyborów kuchennych. California ma nawet własny wbudowany stół, więc możesz usiąść, aby jeść lub pracować podczas podróży!

Drugi rząd siedzeń jest bardzo wygodny. Dolne łóżko, które przesuwa się do przodu i składa się po przesunięciu tylnej kanapy do przodu, jest więcej niż wystarczające na kilka nocy snu. Górne szafki są pojemne, a bogate wyposażenie topowej wersji Ocean, widocznej na zdjęciach, sprawia, że nie trzeba się nadmiernie wysilać. W przeciwieństwie do innych odmian tutaj jest np. elektrycznie podnoszony dach. Wystarczy przytrzymać przycisk na panelu pod sufitem, by California „urosła” i zamieniła się w całkiem przyzwoity hotel.

Nie każdemu spodoba się atmosfera kempingu i ograniczona przestrzeń w pomieszczeniach. Wystarczy jednak ruch jednej ręki, aby móc swobodnie się wyprostować. Jeśli nikt tam nie leży, materac łóżka górnego, czyli sufit wewnątrz kabiny, można podnieść. Siłownik pozostanie wysoko. Markizy składane nad bocznymi drzwiami również powiększają przestrzeń życiową. Możesz rozłożyć stół i krzesła (elegancko schowane w tylnej klapie) i rozpocząć piknik przy kamperze, nie martwiąc się o zamoczenie. Kalifornia ma też pewną przewagę nad klasycznymi kamperami, jeśli chodzi o nocleg na wolności poza kempingami – nie jest to tak oczywiste.

Istnieje również Volkswagen Bank to bank stworzony specjalnie dla klientów marki Volkswagen. Bank ten oferuje możliwość zakupu samochodu na raty poprzez udzielenie kredytu poprzez stronę numer telefonu volkswagen. To, czy wziąć pojazd w leasing w Volkswagen Bank zależy od każdej indywidualnej sytuacji, jednak przed podjęciem tak ważnej decyzji należy rozważyć wszystkie aspekty swojego życia.

3 komentarze

 1. Józef
  31 sierpnia 2022 @ 13:19

  Jest to solidna wersja Volkswagena. Myślę, że każdy podróżujący na wakacje chciałby mieć taki samochód. Ma dużo miejsca na bagaże i prowadzi się płynnie, więc można cieszyć się podróżą.

 2. Piotr
  31 sierpnia 2022 @ 13:21

  W moim odczuciu. Jest to wygodna jazda i łatwo się do niego wsiada i wysiada. Fotele są przestronne i wygodne, co bardzo ułatwia relaks podczas podróży.

  Skórzane wnętrze jest ładne, ale nie zbyt luksusowe – to idealne rozwiązanie dla kogoś, kto nie chce, aby jego samochód czuł się jak przedłużenie domu.

 3. Renata
  31 sierpnia 2022 @ 13:22

  Powiem Wam, że wygląd zewnętrzny również wygląda świetnie! Jest bardzo stylowy dzięki zgrabnej konstrukcji i felgom aluminiowym.

Dodaj komentarz