Skip to content

Dlaczego Vinted nie wypłaca pieniędzy?

Spis treści

Vinted, popularny internetowy rynek odzieży używanej i akcesoriów, ma obecnie problemy ze swoim nowym systemem płatności. Użytkownicy serwisu skarżą się na brak dostępu do swoich środków i nie są w stanie wypłacić pieniędzy ze sprzedaży w swoich wirtualnych portfelach. W oficjalnym oświadczeniu Vinted czytamy, że serwis ma problemy techniczne spowodowane niespodziewanym wzrostem liczby użytkowników, jednak niektórzy uważają, że to wyjaśnienie nie jest wystarczające.

Zasady wypłacania pieniędzy z Vinted są proste: kupujący płaci za towary w serwisie, a następnie akceptuje zakup; w tym momencie Vinted blokuje dostęp do środków do czasu, gdy obie strony potwierdzą dostawę towarów (lub gdy jedna ze stron anuluje swoje zamówienie). W teorii oznacza to, że po pomyślnym zakończeniu transakcji, sprzedawcy powinni móc w każdej chwili wypłacić pieniądze z wirtualnego portfela. Wielu użytkowników skarżyło się jednak, że mimo spełnienia tych wymogów nie udało im się uzyskać dostępu do swoich środków.

Vinted, platforma „ułatwiająca” sprzedaż ubrań, znalazła się w ogniu krytyki po przeniesieniu użytkowników na nową platformę. Na naszą skrzynkę mailową trafiły wiadomości od użytkowników, którzy zgłosili spore trudności w wypłacaniu środków. W licznych grupach w mediach społecznościowych i na forach takie skargi można liczyć w setkach. Czym zawiniła znana platforma „ułatwiająca” sprzedaż ubrań?

Problemy Vinted zaczęły się od decyzji o przeniesieniu swoich użytkowników na nową platformę. Przeprowadzka była konieczna, ponieważ stara platforma Vinted stała się przestarzała i nie mogła zapewnić odpowiedniej obsługi swoim klientom. Wielu użytkowników skarżyło się jednak, że trudno im było wypłacać środki ze swoich kont w nowym systemie i wyraziło niezadowolenie z tej decyzji.

Ponadto wielu klientów twierdzi, że nie mogli znaleźć swoich ulubionych przedmiotów na nowej stronie internetowej vinted kontakt lub w ogóle nie udało im się ich znaleźć. Powiedzieli oni również, że nie byli w stanie dodać przedmiotów do swoich koszyków, ponieważ za każdym razem, gdy próbowali to zrobić, otrzymywali komunikat o błędzie.

W wydanym dziś oświadczeniu przeprosiła użytkowników w Polsce za „stres i niepewność” spowodowane ostatnim błędem technicznym firmy.

Firma powiedziała, że przyczyną problemu był błąd techniczny, który spowodował, że środki były wyświetlane jako „środki oczekujące”, mimo że zostały pomyślnie wypłacone z portfela użytkownika.

3 komentarze

 1. Julia
  6 lipca 2022 @ 10:55

  Uważam jednak, że jest to przypadek niefortunnego błędu w komunikacji między firmą a klientami. Można zrobić wszystko, co w mocy, aby upewnić się, że ta sprawa zostanie rozwiązana tak szybko, jak to możliwe.

 2. Heniek
  6 lipca 2022 @ 10:55

  Myślę, że ważne jest, aby zrozumieć perspektywę pracowników, którzy nie otrzymują wynagrodzenia. Ciężko pracowali na swoje pieniądze i powinni móc je zatrzymać.

 3. Krystian
  6 lipca 2022 @ 10:56

  Rozumiem, że ważne jest, aby pamiętać, że nigdy nie powinniśmy pozwolić, aby jedno złe jabłko zepsuło całą grupę. Tego typu sytuacje zdarzają się rzadko i często są to pojedyncze przypadki.

Dodaj komentarz