Skip to content

Rusza nowy okres rozliczeniowy w którym ZUS wypłaci 500+

Od czerwca wypłatą świadczeń wychowawczych 500+ zajmie się Zakład Ubezpieczeń Społecznych (ZUS). Każdemu rodzicowi, który otrzyma świadczenie, zostanie przypisany stały dzień wypłaty w miesiącu, którym będzie: 2, 4, 7, 9, 12, 14, 16, 18, 20 lub 22 dzień miesiąca. Pieniądze zostaną wpłacone na konto bankowe rodzica nie później niż w terminie płatności określonym dla danego rodzica. Jeśli wypłata przypada na dzień wolny od pracy z powodu święta lub innego zdarzenia uniemożliwiającego ZUS-owi terminowe wykonanie przelewu, wpłata zostanie dokonana wcześniej – w ostatnim dniu roboczym przed tym terminem.

Termin wypłaty będzie obowiązywał przez cały okres, na jaki ZUS przyznał świadczenie. Wyjątkiem jest sytuacja, gdy Zakład przyzna 500+ już w trakcie trwającego okresu zasiłkowego. W takim przypadku pierwsza wypłata zostanie wysłana najszybciej jak to możliwe. Data drugiego przelewu może być inna, ale od tego dnia termin wypłaty będzie już ustalony – informuje Małgorzata Korba, regionalny rzecznik prasowy ZUS w województwie lubelskim. – Przydzielanie terminu płatności odbywa się automatycznie, zgodnie z zasadą równego naliczania wszystkich dni płatności. Rodzic może sprawdzić swój termin płatności na Platformie Usług Elektronicznych ZUS. Wystarczy wejść w dane złożonego wniosku o 500+, wybrać dziecko i zajrzeć do zakładki “płatności i zwroty”. ZUS infolinia udzieli Państwu informacje szczegółowe nt. świadczenia 500+.

Pieniądze będą się należały już od tego miesiąca. Rodzice z województwa lubelskiego złożyli wnioski na bieżący okres na ponad 311 tys. dzieci, a w całym kraju – na ponad 6,5 mln dzieci. Obecny okres rozliczeniowy trwa od czerwca br. do maja 2023 r.

Jednocześnie ZUS przypomina, że wnioski o 500+ na bieżący okres rozliczeniowy można składać do końca czerwca. Wówczas pieniądze będą należne już od tego miesiąca. Rodzice z województwa lubelskiego złożyli wnioski na bieżący okres na ponad 311 tys. dzieci, a w całym kraju – na ponad 6,5 mln dzieci. Obecny okres rozliczeniowy trwa od czerwca br. do maja 2023 r.

3 komentarze

 1. Karol
  10 czerwca 2022 @ 15:47

  Cieszę się, że jest nowy okres rozliczeniowy dla wypłat świadczeń 500+. Miło jest widzieć, że nasz rząd podejmuje działania, aby wszyscy obywatele otrzymali to, co im się należy.

 2. Józek
  10 czerwca 2022 @ 15:49

  Wierzę, że pomoże nam to być bardziej produktywnymi w naszym codziennym życiu, a także przyczyni się do rozwoju naszej firmy.

  Nowy okres rozliczeniowy pomoże nam zrozumieć, ile pieniędzy faktycznie mamy na koncie bankowym i co możemy z nimi zrobić, abyśmy mogli podejmować lepsze decyzje dotyczące ich wydawania.

 3. Hela
  10 czerwca 2022 @ 15:50

  Pomoże mi to śledzić moją działalność i upewnić się, że przebiega ona bez zakłóceń.

  Dzięki temu będziemy mogli dokładniej policzyć liczbę osób potrzebujących naszych usług i lepiej rozdysponować środki.

Dodaj komentarz